top of page
  • Fatoş Somsa

Hayalimin Peşinde Koşarken


Hayalimin Peşinde Koşarken

Hayalimdir dörtnala kırlarda koşabilmek omuzlarım dik ,göğsüm dışarıda saçlarım rüzgarda dans ederken ;kendimi kırların ,rüzgarın uğultusuna kaptırmak.Özgürlük bu değilde ne ?Yaşamadım ama hissediyorumki mutlulukların en güzeli. Huzur var içinde , Coşku var , Heyacan var ,Sukünet var. *

Tabiki yeteneksizim ve tabiî ki inatla devam ediyorum. Hocaların en yeteneklisi , en sabırlısı,en güzeli sen olmasan kim çekerdi beni. Hiç unutmuyorum o günü

Hayalimin kabusa dönüştüğü her dörtnal denememde kendimi yerde bulduğum yada çığlık çığlıya bağırarak bilinçsizce boğuştuğum ve her seferinde bacaklarımı sıkmak yerine sonuna kadar düşür beni dersesine açtğım bir gündü. Neredeyse pes etmek üzereydim. Teoride ezbere bildiğim senin bıkmadan ,usanmadan yüzlerce kez anlattığın kuralları dinlemekten.Sen yorulmamıştın ama ben yorulmuştum. Evet hayalimdi. Evet çok ama çok seviyordum.Evet atsız bir dünya istemiyordum ama artık kabul etmek gerekiyorduki ya AT bana göre değildi yada ben Ata.

Bütün bu yeteneksizliğime kısacık ve şişko bacaklarımıda ekleyince durumu kabullenmekte bir erdem olsa gerekti diye düşünüyordum.

2 yıl önceydi sanıyorum hadi bakalım dedin bana bugün sıfırdan başlayacağız gör bakalım nerde hata yapıyorsun dediğinde. Şu an gibi hatırlıyorum o geçen yarım saatin bana nasıl bir asır gibi geldiğini.

Ben at üstünde ,sen yerde bir çocuk gibi yalvarıyorum ne olur indir beni diye.. OLMUYOR İŞTE OLMUYOR ,Söz veriyorum bir daha gelmeyeceğim ve başarısızlığı kabulleneceğim diye.Ama Nafile..

Evet koskoca iki yıl geçti o günün ardından.Benmi ehven-i şer. İşte artık bacaklarımı sonuna kadar açmıyor , öne yığılmıyor ,30 cm lik kavalotayı sırat köprüsü gibi görmüyorum.

Her ne kadar kaskımı uzun uzadıya çıkarıp saçlarımın rüzgarla dansını uzun tutamasamda ,rüzgarın tadını aldım bir kez .Mutluluk rüzgarında bazen dörtnal bazen hafif süratli devam etmekteyim.

Ve Sevgili Hocam, Sonsuz teşekkürler… Bana imkansız görünende azmin zaferini tattırdığın için. Hedefe giden yolda engeller ne olursa olsun engelin aşılabileceğini kendime kanıtlattığın için.

21/10/2003 Fatos Somsa

#atbinmek #hayalkurmak

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Kendin Ol.

bottom of page