Samimi itiraf ediyorum ÇOOK Çalıştım. 23 yıl uluslararası  hava -gemi taşımacılığı yaptım şimdi bunun adına lojistik diyorlar:)) 5 yıl profesyonel 17 yıl girişimci olarak. 12. yılın sonunda bana bir ödül verdiler adına da YILIN EN'lerinden BAŞARI'' dediler işte o vakitlerde  nazara geldim  sanırım :) 5 yıl sürmeden kendimi tanımadığım suların serinliğinde akıntı da sürüklenirken buldum :)

Evvel Zaman Olur ki ! 

Taze ANNE idim.  Okumaya verdim kendimi.. Öğrenmeye,gelişmeye,öğrendikçe öğrenmeyi daha çok sevdim. 

Annelik harici neleri  öğrenebilmek  için emek verdin diye sorarsan; tanımadığım sularda yüzebilmek için kendimi tanımam gerektiğini farkettim Kendimle tanışma yolculuğumda bir dizi eğitim aldım, atölyelere katıldım. Bu muhteşem yolculukta elimden geldiğince öğrenmeye, büyümeye, gelişmeye, paylaşmaya devam etmeye niyet koydum.

Merak edersen aldığım eğitimlerden bazıları şunlar;

 * Eskişehir Üniversitesi, İktisat 

 * AC (ACCT-Accredited Certificate in Coach Training)onaylı Profesyonel Koçluk

 * GCDF Global Kariyer Geliştirme Danışmanlığı - Bahçeşehir Üniversitesi 

 * Michael E.Gerber Temelli İşletme Koçluğu

 * Hikaye Anlatıcılığına Giriş - Senem Donatan

 * Hikaye Anlatıcılığı - Judith Liberman

 * Ebeveynliğin Kalbi - Givem Alav, Judy Saruhan)

 * Şiddetsiz İletişim Yıllık Program - Deniz Spatar

 * Yaratıcı Drama Liderliği - İstanbul Sanat Akademisi 

 * Gestalt Psikolojisi - Prof. Nita Hanna  Scherler ( devam ediyor)

Sosyal Sorumluluk , STK gibi kavramlarla tanıştım. Biliyorum çoook geç ama  ancak kısmet oldu diyelim. Sosyal Sorumluluk alanında göreceğiniz gibi arayı kapatmaya çalıştım..Arada bir bakmışım farkında varmdan eğitimci de olmuşum. 

Eğitim alanında neler yaptın dersen buraya bakabilirsin.

Tüm bu aşamaardan sonra farkettim ki ben artık sadece sosyal girişmeliyim. Ne yapsak acaba diye düşünürken evdeki pijamayı keserek oyuncak üretimine başladık. ''İpek Böceği'' markası ile ev kadınlarına sağlıklı oyuncaklar ürettirip   Avrupa'ya ihraç ediyoruz. Yolculuğun farklı bir boyutu..

Geldiğim nokta da benim geçtiğim serin sulardan  geçmek zorunda kalanlar , kalacak olanlar için (+ 35  yaş )  minimum üşüme ile:) yolculuklarına devam edebilmelerine katkı sunabileceğimiz bir yapı oluşturmaya çalışıyoruz. Üretkeniz.biz de benim gibi düşünen arkadaşlarımla. gelişmeye ,paylaşmaya,paylaşarak çoğalmaya devam edeceğim.Gelin birlikte çoğalalım...