15 Etkinlik

200 Katılım

KÖYDE BİR MASAL AKŞAMI

2016  kışında sevgili  arkadaşım Dilek Büyük ile  sohbet ederken, '' ben hayal kuramıyorum, gözümde canlandıramıyorum'' demiştim. Aaa onun formulü var ama dedikten birkaç hafta sonraydı kendimi '' Masal Evine Giriş'' eğitiminde bulduğumda. O gün 3 tane birbirinden güzel masal öğrenip heyecanla eve gelip  İpek Böceği'ne anlatmıştım. Neredeyse bebekliğinden beri her akşam kitaptan masal okurdum ama O günden sonra bir daha kitaptan okumamı istemedi. Bi daha oraya gidip, yeni masallar öğrenirmisin dedi.

İşte böyle başlayan masal yolculuğum '' Judith Liberman'' ile devam etti.

 

Bu yaz, yaz akşamlarının tadını çıkarırken, masalların şifasını yaymak istedik ve fırsat buldukça köyümüzdeki çocuklarla  bir araya gelip masal akşamları düzenleme niyetiyle yol çıktık. Adını da '' KÖYDE BİR MASAL AKŞAMI'' dedik.
 

Ne yapıyoruz diye sorarsanız; Önce salkım söğüt ağacının gölgesinde,  çember kurup oturuyor arkasından masallar diyarına doğru yola çıkıyoruz.

 

Az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik derken;  yoruluyoruz tabi. O yüzden gökten elmalar yağar yağmaz, doğru sofraya 😊 Artık ne varsa mutfağımız da.

Eee  depoyu fulledik madem, harcama zamanı diyip oyun, dans, günün sanat çalışması, yani; canımız ne çekerse tadını çıkara, çıkara yapıyoruz.

 

Doğanın kucağında güzel bir yaz akşamını hafızalarımıza nakşederken; birlikte öğrenmenin, eğlenmenin, sosyalleşmenin tadına varıyoruz.

 

Bende çocuğumu alıp gelmek isterim derseniz sizi aramızda görmekten, yeni arkadaşlar edinmekten çok mutlu oluruz.

Etkinliğimiz ‘’ sosyal sorumluluk’’ kapsamında köy çocuklarına ücretsiz bir etkinliktir. Masal akşamlarımızın sürdürülebilirliği sağlayabilmek için köy dışından gelen misafirlerimizden 25 TL almayı uygun gördük.

Gelmek istiyorum ama parasal katkı veremem derseniz dert etmeyim; çocuklarımızın etkinlik listesinde yayınladığımız ihtiyaç listesinden herhangi birini karşılayarak ta katılım sağlayabilirsiniz.

 

İhtiyaçlarımız 

1- Oyun sonrası atıştırmalık ( Kek,börek v.b. )

2- İçecek meyve suları 

(evde yaptığınızı tercih ederiz.)

3- Kağıt tabak, bardak

4- Boya malzemeleri ( akrilik boya, pastel boya, sulu boya v.b.)

SİZE BİR DAVETİMİZ VAR : Proje’nin bir parçası olmak bende çocuklarla oyun, dans, sanat v.b.  çalışmaları yapmak isterim derseniz; lütfen hiç vakit kaybetmeyin 05322830269

Yer                 : Atolye Bahçesi

                         Facebook/ instagram : @atolyebahcesi      

Tarih              :  Güncel etkinlikleri facebook ve instagram dan takip edebilirsiniz.

                          fatossomsa@gmail.com / 0532 283 02 69

Basında

Köyde bir

Masal

Akşamı 

Etkinlik Gönüllülerimiz 

Köyümüze gelerek etkinliğimize sanatıyla destek veren, çocuklarımızın dünyasını zenginleştirirken eğlendiren, daha güzel, yaşanacak bir dünyanın mümkün olduğuna dair inancımızı artıran  tüm dostlara sonsuz teşekkürler.

pitikapo.jpg
dramakapı.jpg

© 2017 by Fatoş Somsa
 

 

532 283 02 69 

  • Facebook Clean