top of page

15 Etkinlik

200 Katılım

KÖYDE BİR MASAL AKŞAMI

2016  kışında sevgili  arkadaşım Dilek Büyük ile  sohbet ederken, '' ben hayal kuramıyorum, gözümde canlandıramıyorum'' demiştim. Aaa onun formulü var ama dedikten birkaç hafta sonraydı kendimi '' Masal Evine Giriş'' eğitiminde bulduğumda. O gün 3 tane birbirinden güzel masal öğrenip heyecanla eve gelip  İpek Böceği'ne anlatmıştım. Neredeyse bebekliğinden beri her akşam kitaptan masal okurdum ama O günden sonra bir daha kitaptan okumamı istemedi. Bi daha oraya gidip, yeni masallar öğrenirmisin dedi. İşte böyle başlayan masal yolculuğum '' Judith Liberman'' ile devam etti.

2018 yazında , yaz akşamlarının tadını çıkarırken, masalların şifasını yaymak istedik ve fırsat buldukça köyümüzdeki çocuklarla bir araya gelip masal akşamları düzenleme niyetiyle yol çıktık. Adını da '' KÖYDE BİR MASAL AKŞAMI'' dedik.
Önce salkım söğüt ağacının gölgesinde,  toplanıp çember kurduk sonra  masallar diyarına doğru yola çıktık.

Az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik derken;  yorulduk. Gökten elmalar yağar yağmaz, doğru sofraya 😊 Artık ne varsa mutfağımız da.  Depoyu fulledikten sonra  harcama zamanı diyip oyun, dans, günün sanat çalışması, yani; canımız ne çekerse tadını çıkardık.

Basında

Köyde bir

Masal

Akşamı 

Etkinlik Gönüllülerimiz 

Köyümüze gelerek etkinliğimize sanatıyla destek veren, çocuklarımızın dünyasını zenginleştirirken eğlendiren, daha güzel, yaşanacak bir dünyanın mümkün olduğuna dair inancımızı artıran  tüm dostlara sonsuz teşekkürler.

pitikapo.jpg
zeyland.jpg
dramakapı.jpg
bottom of page